En feiring av global kultur – 30. april – 4. mai 2025.
Hver vår forvandles Fuengirola til en livlig utstilling av verdenskulturer under La Feria Internacional de los Países. Den årlige begivenheten som har blitt feiret i over 20 år, tiltrekker seg tusenvis av besøkende fra hele Spania og resten av verden. Det er en fargerik, energisk opplevelse hvor de deltagende nasjonene stolt presenterer sine tradisjoner, gastronomi, musikk og folklore, noe som gjør feriaen til en av de mest besøkte flerkulturelle begivenhetene i Málaga-provinsen.
Den internasjonale feriaen gjenspeiler kystens kulturelle mangfold og gir både lokalbefolkningen og turister muligheten til å oppleve deltagerlandenes unike skikker. Festivalen holdes på Feriaplassen (Recinto Ferial) hvor paviljonger (casetas) som hver representerer ett land, tilbyr en smakebit av deres kultur gjennom mat, musikk, dans og håndverk.
Fra livlige brasilianske sambarytmer til elegant argentinsk tango blir Feriaplassen en smeltedigel av kulturer. Besøkende kan samtidig nyte alt fra tysk bratwurst og øl til marokkanske taginer, thailandske karriretter og spansk paella. Hver stand er nøye dekorert for å gjenspeile nasjonens egenart og skape en autentisk og engasjerende atmosfære.
En kulinarisk og musikalsk reise
En av hovedattraksjonene på festivalen er gastronomien. Enten du liker japansk sushi, tradisjonell meksikansk taco eller vil ha italiensk pizza rett fra steinovnen, er feriaen et sant paradis for matelskere. Hvert land presenterer stolt sine mest ikoniske retter, slik at besøkende kan legge ut på en verdensomspennende kulinarisk reise.
Musikk og dans er like viktige elementer. Gjennom hele arrangementet har scenene oppsetninger og forestillinger som viser deltagerlandenes kulturarv. Her skaper flamencodans, karibiske rytmer, Midtøstens magedans og afrikansk tromming en dynamisk og engasjerende atmosfære.
Folk med barn kan delta i workshops, tradisjonelle leker og kulturutstillinger som gir innblikk i nasjonenes historie og skikker. Samtidig gir gateopptog med utkledde dansere og musikere ekstra feststemning og skaper en karnevalsaktig atmosfære.
Bortsett fra underholdningen fungerer festivalen også som en viktig kulturutveksling som fremmer forståelse og respekt mellom ulike miljøer. Arrangementet er et symbol på Fuengirolas kosmopolitiske identitet og gjestfrihet, hvor folk fra alle bakgrunner kommer sammen for å feire dette mangfoldet.
Feria Internacional de los Países de Fuengirola er mer enn bare en feria. Den er et symbol på global enhet og kulturell stolthet. Enten du tilhører lokalbefolkningen eller er en besøkende som søker en unik opplevelse, tilbyr denne begivenheten en uforglemmelig mulighet til å reise verden rundt gjennom smaker, rytmer og tradisjoner. Hvis du befinner deg på Costa del Sol i slutten av april eller begynnelsen av mai, bør du absolutt besøke Fuengirola og ta del i denne ekstraordinære internasjonale feiringen!
Centro Idea
Ctra. de Mijas km. 3.6
29650 Mijas-Málaga
Tlf.: 95 258 15 53
norrbom@norrbom.com
PUBLISERT AV:
D.L. MA-126-2001