Månedsmagasinet på Costa del Sol
Nytt fra Den Norske Kirken – mars 2025

Konserter på Sjømannskirken

Konsertstart kl. 19.00 Konsertkafé fra kl. 18.00

Torsdag 20. mars                          

Salmer på pøbb

Salmer på pøbb har tatt Norge med storm. Bli med på en kveld fylt med allsang og god stemning! Duoen bak dette populære konseptet, Lewi Bergrud og Thor-Erik Fjellvang, forteller at Salmer på pøbb er mer enn bare en konsert. Her møtes folk fra alle generasjoner med ulik musikksmak i en miks av kjent og kjært og mer ukjent, og alt skjer i en uformell atmosfære. Alle skal føle seg velkommen hos oss. Billetter €26,-

Torsdag 27. mars

Piaf på norsk – Jeg angrer ingenting

En rørende og sterk forestilling om Edith Piafs liv. Pernille Heckmann (sang) og Bjørn Halstensen (piano) tar publikum med på en reise gjennom livet til «den lille spurven med den store stemmen» ved å fortelle om henne, være henne og synge hennes flotte sanger på norsk. Billetter €26,-

Torsdag 3. april

Torolf Nordbø/Han Innante

Humorshow og visekonsert! Det er duket for humorshow med folkelig, verbal humor, parodier og sanger som passer folk i alle aldre og fra hele landet. Mannen bak figuren Han Innante, Torolf Nordbø, gir oss to show for prisen av ett – både humorshow og konsert! Billetter €21,-

Torsdag 10. april

Sjømannskirkens vårkonsert

Kirkens egne musikalske krefter med unge sangere og musikere fra tacofredag-arrangementene våre og prosjektkoret EC Singers i spissen ønsker velkommen til en sprudlende og vakker vårkonsert. Billettpris for voksne €11,- Barn gratis.

2 minutter med presten

UROEN I HJERTET

I skrivende stund er det mye som er snudd på hodet i det vi til nå har forstått som en noenlunde ryddig verdensorden. Og det har gått så fort at det ikke er lett å henge med. I hver nyhetssending blir vi del av en ny utvikling av saker og ting. Det er så mye fram og tilbake. Nye allianser og nye motsetninger har oppstått. Det er uforståelig hva folk kan få seg til å si og gjøre, tenker vi av og til. Mange av oss føler at det strider mot alt vi tidligere har oppfattet som godt og sant, rettferdig og riktig. Det gjør vondt i hjertet, rett og slett, og vi kan så lite gjøre med det.

En god venn sa her om dagen at nå hadde han begynt å skjerme seg for nyhetene. Han orka ikke stort mer av vonde følelser og usikkerhet. Det skal bli godt å komme en tur til Spania, sa han med et sukk.

Jeg kjente meg igjen i det. Jeg skulle ønske at det stoppet opp eller at ting ikke blir slik det ser ut til å bli. De verste scenarioene skulle jeg ønske vi kunne slippe. I alle fall uroen i hjertet.

Jeg skulle selv til Spania for et par måneder. Her er dessverre situasjonen slik at det ikke er så lett å slippe unna likevel. Også her i Spania er det uro i hjertet.

Så viser det seg at jeg ikke er alene om disse tankene og denne uroen. Jeg behøver derfor heller ikke å gå alene med dette. Det er ikke lurt å brenne inne med slikt. Det er ikke alt vi kan og bør håndtere alene. Det er fint å dele uroen med et medmenneske.

Jeg er klar over at mange føler at de ikke kan plage andre med sine egne forskjellige slags tanker. Men å dele sine bekymringer med noen, er ikke å plage andre. Det gjør godt å lette på byrden. Så kan vi være medvandrere for hverandre. Støtte hverandre. Hjelpe hverandre til å holde fast på håpet. Se hverandre. Det er det som kan skje i et fellesskap.

Kirkens oppdrag er å føre videre Jesus’ oppdrag. Han som ser alle sier «Kom til meg, alle dere som strever og bærer tunge byrder, og jeg vil gi dere hvile.» (Matt.11.28) Det er for min del en trøst. At det er noen som hører på meg og ser meg. Vi er på sett og vis kalt til å være Jesu sine ører og øyne for hverandre.

Her på Costa del Sol er Sjømannskirken, El Campanario i Sitio de Calahonda, åpen for de som føler uroen i hjertet og som trenger noen å snakke med.

Svein Inge Thorstvedt

Vårprest

Del

Kanskje du også vil like

© 2009-2019 Det Norske Magasinet – Norrbom Marketing.
Designed and developed by yummp.

Søk på Det Norske Magasinet

Planlagt vedlikeholdsarbeid: Lørdag 5. august 2023 fra kl. 08.00 vil det foretas oppdateringer på norskemagasinet.com. Vær oppmerksom på at nettsiden vil være utilgjengelig i perioden når det foretas oppdateringer. Det samme gjelder for NorskePLUSS mobilappen.